PORADNA | Krasnejsi.com - kosmetické a vizážistické služby

Poradna

 

Nejčastější dotazy na prodlužování řas.

Jak dlouho prodloužené řasy vydrží?

To závisí na délce cyklu přírodních řas. Přírodní řasy se v průměru obnovují za 60-90 dní. Maximální životnost prodloužených řas je zhruba 6 týdnů. Ovšem ideální je provést doplnění za 1 měsíc, aby řasy zůstaly stále krásné a husté. Doplnění spočívá v dolepení chybějících řas, které v průběhu onoho měsíce vypadly a na jejichž místě vyrostla řasa nová.


Jak prodlužování probíhá?

Klientka pohodlně leží na lehátku, spodní víčko má překryté ochrannou gelovou podložkou, která zároveň působí jako maska na oční okolí a má zavřené oči. Na její přírodní řasy jsou postupně lepeny jednotlivé umělé řasy. Jde o bezbolestné, relaxační ošetření.


Co mohu udělat proto, aby řasy vydržely co nejdéle?

Velmi důležité je samozřejmě profesionálně provedené prodloužení. I naše chování ale může významně ovlivnit životnost prodloužených řas. Je tedy důležité dodržovat několi pravidel:

  •  prvních 12 hodin po prodloužení se vyhnout kontaktu s vodou
  • denně řasy pročesávat kartáčkem, aby se nezacuchaly
  •  na oční okolí používat pouze bezolejová odličovadla na bázi vody
  • vyhnout se mechanickému působení na prodloužené řasy: mnutí oka, spaní hlavou v polštáři
  • nepoužívat řasenku nebo pouze nevoděodolnou řasenku

Je nutné se s prodlouženými řasami vyhýbat některými aktivitám?

Je nezbytné dodržovat zmíněná doporučení, abychom zajistili co nejdelší životnost prodloužených řas. Ovšem po prvních 48 hodinách je již možné se sprchovat, plavat, cvičit a vykonávat další běžné aktivity.

 

Je možné prodloužené řasy líčit řasenkou?

Umělé řasy i lepidlo jsou černé barvy, tedy prodloužením se přírodní řasa zároveň nabarví. Řasenka proto není potřeba. Pokud si přesto přejete prodloužené řasy líčit, je nutné zvolit řasenku vytvořenou na bázi vody. Není vhodné používat voděodolnou řasenku, jejíž odličení vyžaduje olejový odličovací přípravek, který narušuje řasové spoje a způsobuje tak předčasné vypadávání umělých řas.

 

Jaký je rozdíl mezi permanentním prodlužováním a řas a klasickými umělými řasami?

Hlavními rozdíly jsou: složení lepidla, typ řas, aplikační technika, výsledný efekt a trvanlivost prodloužení. Běžné umělé řasy jsou spojeny v jedné linii a lepeny na oční víčko latexovým lepidlem nebo speciálním lepidlem Mastix – spoj je nepružný. Tyto řasy jsou používány převážně jako doplněk líčení a při odličování se odstraňují. Takto prodloužené řasy nejsou vhodné při sportu a jiných namáhavých aktivitách. B Lashes dokonale napodobují přírodní řasy, řasové spoje jsou pevné, odolné a zároveň pružné. Jejich nošení „necítíte“ a nezpůsobují předčasné vypadávání přírodních řas.

 

Každá žena si může vybrat přesně takovou délku, tloušťku, zakroucení či barvu, která podtrhne její osobnost a styl. Prodlužování řas je zcela bezbolestné a trvá mezi cca 2 až 3 hodiny, podle množství aplikovaných řas. Prodlužování řas vypadá tak, že uvolněně ležíte se zavřenýma očima na kosmetickém lehátku.